Menu

Sıkça Sorulan Sorular

Mutfakları ve kullanıcıyı ortak paydada buluşturan, komşuluk ve insan ilişkilerini geliştiren, ev hanımlarının kendi evlerinde istihdam edilmesini sağlayan, israfı engellemeye çalışan, farklı sofralarda aynı yemeği yemenin mutluluğunu ve güvenini yaşatan, paylaşma kültürünü yayan ve daha birçok konuda toplumda yemek odaklı sosyal etki yaratan bir girişimiz. Ortaksofra.com olarak ülkenin en sağlıklı, en temiz ve en lezzetli ev yemeklerini en basit yolla insanlarla buluşturan Türkiye’nin En Büyük Yemek Odaklı Sosyal Ağı olma vizyonuyla yola çıktık.


Ev hanımları, aşçılar, ev yemeği işletmeleri Başvuru Yap başlığı ile kayıt yaparak üyelik formunu doldurabilirsiniz. Üyelik tamamen ücretsiz ve çok kolay. Başvuru yapıldıktan sonra ekibimiz tarafından en kısa sürede incelenip onaylandıktan sonra size SMS olarak giriş şifreniz bildirilecektir. Onaylandıktan sonra Profil sayfanızda kendi şifrenizi oluşturabilirsiniz.


Çook kolay! Şifremi Unuttum ile kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinize veya telefon numaranıza yeni şifrenizi göndereceğiz ve böylece hemen giriş yapabileceksiniz. İşte bu kadar basit J


Çok basit. Yap, çek, yükle ve sat. Her Mutfak Üye gün içinde yaptığı yemeğin/yemeklerin fotoğrafını çeker, sistemin istediği gerekli bilgileri yazar ve anlık olarak sisteme yükler. Dileyen Mutfak Üye yaptığı yemeğin/yemeklerin yapım aşamasında en fazla 30 saniyelik video çekimi de yapıp sisteme kaydedebilir. 


Yemek siparişi vermek için öncelikle Sofranıza en az bir ürün eklemelisiniz. Sofranızın altında görebileceğiniz Onayla bağlantısına tıklayarak sepetinizi onaylayıp, sonraki adımda da gönderim yapılmasını istediğiniz adresi ve ödeme şeklinizi seçerek ve sonrasında Sipariş Ver bağlantısına tıklayarak siparişinizi verebilirsiniz. Sipariş Notu Ekle bölümünden Mutfağa özel istekleriniz için not bırakabilirsiniz. Siparişinizde bir hata olduğunu düşünüyorsanız sipariş özeti sayfamızdan sipariş vermeden önce ilgili değişiklikleri ve güncellemeleri yapabilirsiniz.


Gel-al, eve teslim ve ilk etapta İstanbul’da kurye seçenekleriyle gerçekleşecektir. Kullanıcı sipariş verirken kurye, gel-al mı evlere teslim mi seçeneklerini tıklayarak kendisine en uygun teslimatı seçebilir. Amacımız yemeği size en hızlı en basit yolla ulaştırmak.


Evet, IOS ve Android mobil uygulamalarımızı indirebilir, sofralarınıza lezzet katabilirsiniz


Maalesef, yemekler evlerden geleceği için telefon ile sipariş verilememektedir. Fakat, Online yemek siparişi vermenin telefonla sipariş vermeye göre kıyaslanamaz avantajları var. En basit olarak telefondaki meşgul sesini duymayacak ve beklemeye alınmayacaksınız. Siparişinizin en küçük detayları bile çok daha doğru bir şekilde ulaştırılacak. Ek olarak sizin tüm adres bilgilerinizi kayıt altında tuttuğumuzdan sipariş bilgilerinizi sadece bir kere giriyorsunuz ve bu bilgiler her siparişinize otomatik olarak ekleniyor. İşten çıkıp, okuldan dönüp eve döneceksiniz ama çıkışta yemeğinizin hazır olmasını istiyorsunuz, sipariş saatinizi ona göre girin, eve döndüğünüzde yemeğiniz sizi bekliyor olsun.


Web sitemiz veya uygulamalarımız üzerinden verdiğiniz sipariş, bizim kendi üzerimizde çalışan yazılımı uyarıp gerekli Mutfağa gerekli parametrelerle tüm sipariş bilgisini yolluyor. Bizim için siparişin geliş süresi ve detayları çok önemli çünkü biliyoruz ki yemeğiniz sıcak ve ne kadar çabuk gelirse o kadar memnun olacaksınız.


Üye Mutfağımız telefon bilgilerini paylaşmışsa arayabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz. Canlı chat ile mesaj gönderebilirsiniz. Sipariş verirken siparişinize not ekleyerek hiç aramayla uğraşmadan siparişinizi tamamlayabilirsiniz.


Siparişleriniz ile ilgili her türlü işlemi Siparişlerim penceresinden yapabilirsiniz. Siparişinizi, sipariş esnasında tamamlamadan silebilir veya değiştirebilirsiniz. En yakın evden yemek alacağınız için siparişinizi tamamladıktan sonra teslim saatinden 2 saat önce iptal edebilirsiniz. İptal durumunda ödediğiniz ücret 5 iş günü içinde Mutfağın onayı ile tarafınıza iade edilecektir.


Sayfanızda bulunan ¨Favorilerim¨e tıklayarak favori siparişlerinize ve favori ürünlerinize ulaşabilirsiniz. Sizler Kullanıcı olarak kayıt yaptığınızda, Favori ürünler bölümünde, sipariş verip beğendiğiniz ürünleri kaydedebilirsiniz, daha sonrasında aramadan sofranıza ekleyebilirsiniz. Favori siparişlerim bölümünde daha önce vermiş olduğunuz ve favori sipariş olarak işaretlemiş olduğunuz siparişlerinizi görebilirsiniz. Sizler Mutfak olarak kayıt yaptığınızda, kendi sayfanızda yer alan Favorilerim penceresine en lezzetli yaptığınız yemekleri favoriniz olarak kaydedip bir isim verebilir ve bir açıklama yazabilirsiniz. Böylece siparişler de alabilirsiniz.


Her şehrin yaşam pahalılığı göz önünde bulundurularak fiyatlar belirlenir. Mutfaklar gün içinde pişirdiği yemeği/yemekleri satışa çıkarırken piyasa koşullarını göz önünde bulundurup fiyat belirler. Belirlenen fiyat bizler tarafından onaylandıktan sonra sistem satışa çıkarır. Ortaksofra, belirlenen fiyatı arttırma veya indirme hakkına sahiptir. Kullanıcı Üye ve Mutfak Üye için en iyi fiyat uygulamasını yapacağız.


Kullanıcı girişiyle kayıt yaptıktan sonra isteğe göre yemek, konum, teslimat ve ödeme seçenekleri ile ilgili filtrelemeleri girdikten sonra, sistem size en yakın evlerde satışa çıkarılan yemekleri gösterir. Yemek seçiminizi yapmak için istediğiniz yemeğin üzerine tıklayıp Ürün Detay penceresini açmalı ve ilgili opsiyon seçimlerinizi yaparak Siparişlerima Ekle butonuna tıklayarak ürünü sepetinize eklemelisiniz. Böylece birbirine en yakın mesafedeki kullanıcı ve mutfakların birbiriyle eşleşmesi sağlanarak hızlı bir şekilde alışverişin yapılması sağlanır. 


Siparişinizin ödemesi sipariş anında internetten Online Kredi Kartı yoluyla ya da siparişi teslim alırken kapıda Nakit, Kredi Kartı gibi yöntemlerle yapılabilir. Ancak istediğiniz şekilde ödemenizi yapabilmek için siparişinizi Sipariş Ver butonuna tıklayarak tamamlamadan önce, Ödeme Şekli Seçimi panelinden seçmelisiniz. Eğer Online Kredi Kartı yoluyla ödemeyi seçtiyseniz, Kredi Kartı Numaranızı ve CVV bilgisini girerek ödemenizi yapabilirsiniz. Siparişinizi verdikten sonra ekranda Siparişiniz İletildi mesajınızı takiben karşınıza çıkacak ekranda, ödeme bilgilerinizin de olduğu Sipariş Özetinizi görebilirsiniz.


Sipariş verdiğiniz her yemeğe karşılık o yemeğin fiyatının yüzde 10’unu puan olarak kazanacaksınız. Böylece bu puanlarla harika sürprizler kazanacaksınız.


Puanlama ve değerlendirme sistemi kullanıcılarımızın verdikleri siparişleri puanlaması için yaratılmıştır. Hem Kullanıcı Üye Mutfak Üye hem de Mutfak Üye Kullanıcı Üyeyi değerlendirebilecek. Kullanıcı olarak; verdiğiniz siparişi puan vermek ve yorumlamak için verdiğiniz Siparişlerim penceresine girerek işlemi yapabilirsiniz. Siparişinizin açıldığı pencerede 1-5 arası bir skalaya göre hız-servis-lezzet-fiyat-memnuniyet için puanlayabilir ve eğer varsa yorumunuzu yazabilirsiniz. Mutfak olarak; aldığınız siparişlere puan vermek ve yorumlamak için Siparişlerim penceresine girerek Kullanıcı hakkında nezaket ve saygı kuralları için puanlayabilir ve eğer varsa yorumunuzu yazabilirsiniz. Puanlama ve yorumlar bir sonraki alışveriş için Kullanıcı ve Mutfak Üyeler hakkında fikir verecektir.


Yemeklerin kalitesi tamamen Mutfak Üyenin yasal sorumluluğundadır. Ayrıca Gıda Mühendisimiz tarafından kontrol edilecektir. Ek olarak Mutfak Üyenin profil sayfasını inceleyip hakkında yapılan yorumları okuyarak ve puanlamaları görerek kendi değerlendirmenizi yapabilirsiniz. Siz de bir alışveriş yaptığınızda yapacağınız yorumlar Mutfak Üyeler için referans, Kullanıcı Üyeler için değerlendirme kolaylığı sağlayacaktır. Her Mutfak Üyemiz kendi ailesine yedirmediği yemeği satışa çıkarmayacağına dair güven ve teminat verecektir. Bizler komşumuzun yemeğini soframıza alacağımız için yemek kontrolü ve hijyeni konusunda hassasiyet gösterileceğine inanıyoruz.


Üye olan her mutfak için bulunduğu şehirdeki belediye veya toplum merkezleri aracılığıyla hijyen, sağlık, kalite, gastronomi gibi konularda eğitimler vermeyi öngörmekteyiz ve bu eğitimleri başarıyla gerçekleştirdiğine dair sertifikalar vereceğiz. Eğitimin bizleri daha ileriye götüreceğini bilerek daima eğitimle gelişmeyi ve ilerlemeyi sağlayacağız. Aynı zamanda yakın zamanda yapacağımız büyük bir işbirliği ile her ev hanımına sertifika vereceğiz.


Ödeme sistemi güvenliği için pazar yeri kanununa uygun olarak yapılmaktadır. Kredi kartları bilgileriniz güvenli ödeme sistemimiz tarafından korunacaktır. Hiçbir çalışanımız bu bilgileri göremeyecektir.


Siparişinizi iptal etmeniz durumunda siparişinizin tutarı Mutfak onayı ile hemen iade edilmektedir fakat iadenin ekstrenize yansıması bankanıza bağlı olarak değişiklik gösterebilir. İade koşullarında Ortaksofra.com her türlü hakka sahiptir. 


Mutfak Üyelerin sattıkları yemeklerden aldığı payların yükleneceği sistemdir. Cüzdanım penceresi her Mutfak Üyenin sattığı ürünlerden kazanacakları miktarı görebilecekleri bankasıdır Mutfaklar diledikleri zaman aldıkları payı hesaplarından çekebilirler. 


Aklınıza takılan tüm sorularla ilgili ana sayfamızda yer alan iletişim bilgilerini kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz. Memnuniyetiniz ve hızlı çözüm için en kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.


Cevap